Beépített WC tartály javítása

Beépített WC tartály javítása

Beépített WC tartály javítása
Beépített WC tartály javítása

Geberit, Alföldi, Schell, Alcaplast, Grohe, Valsir, Laguna, LIV, Sanit Kiwa, Sanica, Wavin és minden egyéb típusú falba beépített WC tartály javítása.

Megbízható, 35 éves vízgépészeti rutinnal rendelkező szakember vagyok. Hívjon bizalommal!

Beépített WC tartály azonnali javítás, felújítás, tisztítás, karbantartás, víztakarékos beszabályozás.    06-20-7713029

Főbb típusok:

Budapesten nincs kiszállási díj. Előzetes megbeszélés alapján Pest megye területén, ill. vidéken is vállalok javítást.

Amit garantálok:

  • Precíz, tiszta munkavégzés.
  • Nincs szemetelés, tocsogó vízben maszatolás.
  • Több évtizedes gépész szakértelem és részletes típusismeretek.
  • Maximális megbízhatóság.
  • Az egyeztetett időben nagyon pontos érkezés, nincsenek órás, vagy félnapos csúszások!
  • A  hiba megállapítása után pontos javítási összeget tudok mondani, így nincsenek rejtett költségek.
  • Garancia vállalása az alkatrészekre és a javításra.
Az alábbiakban kitérek majd a beépített WC tartályok témakörében néhány gyakran feltett kérdés megválaszolására, de akinek ez nem lenne elég, további hasznos információkat talál itt a honlapon, bejegyzések, cikkek formájában a KATEGÓRIÁK  alatt lévő   ”Beépített WC tartály javítása ” fülre kattintva.
Honnan tudhatom meg, hogy milyen típusú a beépített WC tartályom?

A nyomólapon a legtöbb gyártó feltünteti a márkajelzését, ill. logóját ( Geberit, Grohe, Valsir, LIV, Sanica stb. ), viszont van néhány típus amin egyáltalán nincs felirat. Elsőként a Magyarországon leggyakrabban előforduló jelzés nélküli Sanit, ill. Sanit Kiwa típusra gondolhatunk, de a LIV és az Alcaplast is gyakran mellőzi logójuk feltüntetését. A márkanév meghatározása után sajnos még nem tudhatjuk pontosan, hogy a működtetőlap alatt milyen tartály bújik meg, mert a nyomólap fajtája csak részben határolja be a  tartály típusát. ( A WC tartályunk vásárlásakor a nyomólapot külön kell megvenni, így az elképzelt designe és pénztárcánk mérete dönthet a választásban ) A falba beépített WC tartály precíz beazonosítását a nyomólat levétele után – a gyári szám adatai alapján végezhetjük el.

Milyen típusú beépített WC tartályok vannak?

A tartályok funkciójuk ellátásának szempontjából egyáltalán nem mutatnak különbséget. Töltőszelep, öblítőszelep, ülék ( alsó szelep, kosár ), nyomólap, ill. működtető áttételek. Típusok, különbségek  Természetesen egyik márka sem kompatibilis a másikkal, sőt!! Privilégiumuk fenntartása érdekében a gyártóknál komoly háttérmunka folyik és – akár évenként – módosításokat hajtanak végre annak érdekében, hogy utángyártott alkatrészek megjelenésére ne legyen lehetőség. Céljukat elérik, hiszen a vezető márkáknál egyáltalán nincs utángyártott alkatrész. A teljesség igénye nélkül, szubjektív módon, szerelői szemszögből nézzünk meg egy párat:

Folyik a víz a WC tartályból – nagy a baj?

Ebben a kérdésben az a döntő, hogy honnan folyik a víz! Ha a WC csészében jelenik meg, akkor szinte biztos, hogy egy szakember számára különösebb gond nélkül javítható. Ha a beépített tartály és a WC csésze közötti falszakasz nedvesedett át, vagy ott észlelünk aktív folyást, az már igen komoly problémát jelent.. nagy a baj! ( Itt bővebben olvashat erről ) Néhány extra esetben – rejtélyesnek tűnő módon – a Grohe pneumatikus, dupla öblítéses tartály nyomólapjából folyhat a víz. Ijesztőnek tűnik, de ez is orvosolható falbontás nélkül.

Beépített WC tartály javítása házilag?

Sok ember úgy véli, hogy jó lenne megtakarítani azt a pénzt amit egy-egy berendezés, vagy eszköz javításáért kifizetne a szerelőnek.  A népszerű videó-megosztó oldalakon több, szereléssel kapcsolatos kisfilmet lehet látni. A filmek nézése közben talán sokan úgy gondolhatják, hogy minden további nélkül képesek is rá. Én könnyelműségnek tartom, hogy egy ilyen film után – kockáztatva egy esetleges falbontást – bárki is nekilásson egy kényes, fal mögött elhelyezkedő berendezés javításának. Sajnos a filmekből pont a lényeg nem jön át!! Az a tapasztalat és az a rutin, ami a sok-sok gyakorlás és megannyi WC tartály szétszedése, javítása után alakult ki a szerelőben. Az, hogy a gyakran teljesen elvízkövesedett alkatrészek szétszereléséhez pont milyen erővel feszítsünk meg egy rögzítőelemet – annak eltörése nélkül. Természetesen ez is megtanulható ha sokat gyakoroljuk. Jó néhány tartályt tettem már rendbe egy oktatófilm utáni első lendületben nekiállt szerelési kísérlet során eltört alkatrész miatt. Félre ne értsenek, nem akarom túlmisztifikálni a beépített WC tartályok javítását, de higgyenek nekem, ez nem olyan egyszerű amilyennek látszik. Jól megtervezett, elmés kis szerkezetről van szó, alapos, és átgondolt az alkatrészek összeszerelése, illesztése. A javítás során nem lehet tévedni, előbb vagy utóbb a legapróbb hiba is megbosszulja magát. Bővebben itt.

Beépített WC tartály javítása házilag
Beépített WC tartály javítása házilag
Mik a leggyakoribb hibák?
  • A leggyakrabban előforduló hiba, hogy szivárgást, folyást észlelünk a WC csészében. Árulkodó jel lehet, ha pici kis vízköves „erecske” jelenik meg a csésze belsejében, ami a rendszeres takarítások ellenére is előjön.
  • Rangsorban a második, hogy egyáltalán nem jön a víz
  • Dobogós helyezett amikor nem áll el az öblítés, folyamatosan ömlik a víz a csészébe
  • További hibák lehetnek, ha megváltozik a nyomólap ellenállása, kisebb, vagy nagyobb erő szükséges működtetéséhez, esetleg be is ragad.
  • Szétdurran a flexibilis bekötőcső.

Az eddig felsorolt hibák „maguktól” jönnek elő, külső beavatkozás nélkül. A javítás szemszögéből nézve általában nem jelentenek kockázatot, tehát 99%-os hatásfokban falbontás nélkül, a nyomólap alatti üregen keresztül javíthatók. A flexibilis cső megrepedése, esetleg szétdurranása viszont komoly károkat is okozhat. Ezt az alkatrészt hajlamosak vagyunk teljesen elfelejteni, mintha nem is lenne a tartályunk része, éppen ezért külön cikkben is foglalkozok vele. Itt

Milyen hibáknál „kell” falat bontani?

Mindenki rémálma, hogy le kell verni a csempét, szétverni a falat a fürdőszobában, vagy a WC helyiségben, mert javíthatatlanná válik beépített WC tartályunk. Természetesen ez is előfordul. Most ezekből a hibákból emelnék ki párat. Általában szerelési kísérletek során, tehát a tartály megbontása közben jöhetnek elő, és komoly hatással lehetnek környezetünkre, ill. pénztárcánkra. Kissé unalmasnak tűnik, hogy oly sokszor ismétlem: csak abban az esetben nyúljunk a tartály belsejébe, ha biztosak vagyunk a dolgunkban, ill.ne engedjünk a közelébe olyan szakit aki a típusra jellemző ismeretekkel nem rendelkezik.

Nos.. mik lehetnek ezek a hibák?
  • Megerőltetik a tartály főelzáróját, az eltörik, vagy folyni kezd ( ez sajnos gyakori) Bővebben itt
  • Az alsó „ülék” kiszerelése közben megreped a tartály alján lévő megvezető/illesztő.
  • A tartály belsejében letörik valamelyik főelem tartókonzoljának illesztőpárja.
  • Nem lehet beszerezni alkatrészt a tartályhoz.
Léteznek a beépített WC tartályoknál típushibák?

Persze, hogy léteznek. A típusra jellemző hibák itt is ugyanúgy jelen vannak,  mint pl. az autóknál. De balga dolog lenne tőlem ha sorra venném őket.  Minden gyártó a saját termékét tartja a legjobbnak, – és ez így is van rendjén. 

Beépített WC tartály javítását már 12 e.Ft-tól vállalom

Beépített WC tartály javítása
Beépített WC tartály javítása

Elérhetőség

Szemléltető videó: Geberit beépített WC tartály javítás utáni helyes működése